ژن‌های خوب با ارز دولتی ۷۸۰ میلیون دلار قطعات خودرو وارد کردند – طراحی وب سایت هنری

هرجا که خبری از رانت و قانون‌شکنی هست پای ژن‌های خوب در میان است
قاضی پور با انتقاد از عدم انتشار لیست مونتاژکاران ارز بگیر خودرو به تاثیر شفاف سازی در کاهش فساد و کاهش قیمت‌ها اشاره کرد و درخواست کرد لیست کسانی که برای واردات قطعات ارز دولتی گرفته‌اند مشخص شود. او در ادامه این پرسش را مطرح کرد که آیا این قطعات به ایران خودرو، سایپا و سایر گروه های خودروسازی تحویل داده شده است یا خیر:

واردات قطعات خودرو توسط آقایان و خانواده‌های آنها و تاثیر آن بر گرانی خودروهای داخلی موضوعی بود که قاضی‌پور به اعتراض کرد:

بر کسی پوشیده نیست که دست‌های در پس پرده گرانی خودروهای داخلی و قطعات آن را رقم می‌زندد، کسانی‌که به گفته قاضی‌پور ژن خوب دارند و تا امروز توانسته‌اند هویت خود را از مردم و مسئولان پنهان کنند. در نهایت باید دید مسئولان تا چه اندازه پیگیر آشکار شدن هویت متخلفان هستند و در این امر تا چه اندازه جدی و صادقانه برخورد خواهند کرد.

«سازمان تعزیرات حکومتی، سازمان بازرسی وزارت صنعت، معدن و تجارت و سازمان بازرسی کل کشور می‌تواند بر چگونگی تخصیص این ارزها نظارت کند. این شرکت ها حدود ۴ تا ۵ دست می‌چرخد و افراد زیادی سهامدار می‌شوند، لذا در نهایت شرکتی تشکیل می‌شود که سخت بتوان سهامداران و هیئت مدیره آنها را شناسایی کرد.»

«صاحبان تعدادی از شرکت‌هایی که اخیرا قطعات خودرو وارد کشور کرده‌اند همسر و دختر برخی وزرا و ژن‌های خوب هستند، یکی از کارهای جدیدی که اخیرا توسط این افراد انجام شده ادغام سه شرکت با یکدیگر و ثبت شرکت جدید است تا اسامی این افراد ثبت نشود.»

واردات قطعات خودرو

این عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی به شرق گفت: «باید مشخص شود ۷۸۰ میلیون دلار قطعات خودروی وارداتی کجا رفته است و این قطعات به قیمت دلار ۸ هزار تومانی یا ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی فروخته شده است؟ لذا وزارت صنعت باید اسامی مونتازکاران ارز بگیر دولتی را منتشر کند.»

واردات قطعات خودرو

«با ارزی که وزارت صنعت، معدن و تجارت برای واردات قطعات خودرو گرفته ایران خودرو و سایپا می‌توانند خودرو با قیمت یک بیستم تولید کنند. آقایان اعتقادی به تولید داخل ندارند، خرید خارجی برای آقایان پورسانت داشته و ثبت نام فرزندان آنها در خارج از کشور را تضمین می‌کند و از این طریق برای خود، همسران و فرزندان‌شان تابعیت می‌گیرند، در حالی که مملکت را برای منافع خود می‌فروشند.»

هرجا که خبری از رانت و قانون‌شکنی هست پای ژن‌های خوب در میان است. «نادر قاضی‌پور» عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی امروز به نقش داشتن ژن‌های خوب در واردات قطعات خودرو با ارز دولتی اشاره کرد و گفت:

سوءاستفاده از کارمندان برای فعالیت‌های تجاری مورد دیگری بود که قاضی‌پور ژن‌های خوب را به آن متهم کرد. او در این باره توضیح داد: «برخی از آقایان اخیرا کارمندان خود را وارد این موضوع کرده و از آنها چک سفید امضاء گرفته‌اند. فعالیت‌های تجاری آقایان توسط این کارمندان انجام می‌شود تا اسامی وزرا و معاونان وزرا منتشر نشود.»

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *