آخرین اخطار FTC به مایکروسافت، سونی و نینتندو برای تغییر قوانین گارانتی محصولاتشان – طراحی وب سایت هنری

«کمیسیون تجارت فدرال» (FTC) 30 روز به کمپانی های مایکروسافت، سونی و نینتندو فرصت داده تا قوانین مربوط به گارانتی محصولات خود را تغییر دهند
همان طور که می دانید، هر 3 کمپانی مایکروسافت، سونی و نینتندو هیچ نمایندگی معتبری در ایران ندارند. چه تجربه ای از تعمیر کنسول های خود دارید؟ آن را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

طبق نامه کمیسیون تجارت فدرال، وجود بندی که در صورت برداشته شدن برچسب، گارانتی محصول باطل می شود، غیر قانونی شناخته شده و نه تنها این بند، بلکه تبصره باطل شدن گارانتی در صورت عدم استفاده از قطعات خود شرکت سازنده در تعمیر محصول نیز غیر قانونی است.

FTC

در ضمانت نامه هر سه کنسول سوییچ، پلی استیشن 4 و ایکس باکس وان بندهای غیر قانونی وجود دارد.

طبق مقررات قانون گارانتی، مشتریان مجبور به استفاده از شرکت های تعمیرات به رسمیت شناخته شده توسط کمپانی تولید کننده محصول نیستند. به گفته FTC در صورت تغییر قوانین در 30 روز آینده، مشکلی برای شرکت های ذکر شده پیش نخواهد آمد اما در غیر این صورت ممکن است اقدام قانونی علیه آن ها صورت گیرد.

به عنوان مثال FTC به غیر قانونی بودن بند هایی همچون «مایکروسافت در صورت تعمیر ایکس باکس وان و لوازم جانبی آن توسط هر کمپانی دیگری مسئول نیست» اشاره کرده است. در ضمانت نامه محصولات نینتندو نیز آمده: «در صورت استفاده از محصولاتی که از جانب نینتندو تولید نشده یا مجوز رسمی ندارند، گارانتی باطل خواهد شد.»

لازم به ذکر است سایت مادربورد طبق قانون آزادی اطلاعات توانست نام کامل این شرکت ها را به دست آورد. جدا از کمپانی های ذکر شده، شرکت های اچ تی سی، ایسوس و هیوندا نیز چنین اخطاری دریافت کرده اند.

باید منتظر ماند و دید که این کمپانی ها چه واکنشی نسبت به اخطار FTC نشان خواهند داد. بعد از گذشت یک هفته از ارسال این نامه، تنها کمپانی خودروسازی هیوندا قوانین گارانتی خود را تغییر داده است.

«کمیسیون تجارت فدرال» (FTC) 30 روز به کمپانی های مایکروسافت، سونی و نینتندو فرصت داده تا قوانین مربوط به گارانتی محصولات خود را تغییر دهند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *