احداث نخستین مسیر هایپر لوپ دوبی سال ۲۰۱۹ آغاز می شود – دیجیاتو + محاصره تروریست‌ها در قلمون شرقی – طراحی وب سایت هنری

کمپانی Hyperloop TT اعلام کرد قراردادی را برای احداث یک مسیر هایپر لوپ در شهر دوبی در امارات متحده عربی به امضا رسانده طبق آن قرار است احداث مسیر مذکور از سال آینده میلادی آغاز شود
پروژه مورد اشاره قرار است با مشارکت یکی از بزرگترین کمپانی های اماراتی فعال در حوزه املاک و مستقلات یعنی «Aldar Properties» به انجام رسیده و علاوه بر احداث یک مسیر حمل و نقلی فوق سریع، قرارداد مذکور شامل ساخت یک مرکز تحقیق و توسعه و یک مرکز مختص بازدیدکنندگان نیز خواهد بود.

مسیر هایپر لوپ دوبی

لازم به ذکر است که کمپانی آمریکایی هفته گذشته اعلام کرده بود مراحل احداث نخستین مسیر آزمایشی قطار فوق سریع خود را در نزدیکی مقر اصلی کمپانی در شهر Toulouse آغاز کرده است. در همین حال مقامات Hyperloop TT  اعلام کرده اند که عملیات ساخت مسیر هایپرلوپ دوبی را از سال ۲۰۱۹ آغاز خواهند کرد. این یعنی بندر اماراتی نخستین کشوری بعد از آمریکا خواهد بود که میزبان این تکنولوژی حمل و نقلی پیشرو می شود.

نخستین مسیر هایپرلوپ خاورمیانه قرار است حدود ۱۰ کیلومتر طول داشته باشد و در در سر راه خود چند مرکز تجاری و یک فرودگاه را به مرکز شهر دوبی متصل سازد. البته این فاز اولیه قرارداد میان Hyperloop TT و مقامات کشور امارات است و در صورت موفقیت در آینده شاهد اتصال چند شهر مهم این امیر نشین حاشیه خلیج فارس از طریق هایپر لوپ خواهیم بود.

کمپانی Hyperloop TT اعلام کرد قراردادی را برای احداث یک مسیر هایپر لوپ در شهر دوبی در امارات متحده عربی به امضا رسانده طبق آن قرار است احداث مسیر مذکور از سال آینده میلادی آغاز شود.

——————-

ایرنا: ارتش سوریه با جدا کردن شهرک الرحیبه از سایر شهرهای قلمون شرقی در استان ریف دمشق، آن را محاصره کرد.

 منابع میدانی امروز (پنجشنبه) اعلام کردند که ارتش سوریه و نیروهای مقاومت در دو روز گذشته درگیری های شدیدی با پشتیبانی آتش سنگین در منطقه قلمون شرقی داشتند

توافق بازگشت امنیت و ثبات به شهرک الضمیر مستلزم اخراج حدود 1500 تروریست و 3500 تن از خانواده های آنها و فرستادن آنها به جرابلس است.

ایرنا: ارتش سوریه با جدا کردن شهرک الرحیبه از سایر شهرهای قلمون شرقی در استان ریف دمشق، آن را محاصره کرد.

همه عناصر گروهک جیش الاسلام به شهر جرابلس در شمال شرق استان حلب منتقل می شوند‌.

پس از توافق سرکردگان گروهک جیش الاسلام مستقر در شهرک الضمیر در حومه دمشق با دولت سوریه، تعدادی از عناصر این گروهک و خانواده های آنان از این شهرک خارج شدند.

چند روز پیش نیز شمار زیادی از عناصر جیش الاسلام از شهر دوما در غوطه شرقی خارج و به شهر جرابلس رفتند.

 منابع میدانی امروز (پنجشنبه) اعلام کردند که ارتش سوریه و نیروهای مقاومت در دو روز گذشته درگیری های شدیدی با پشتیبانی آتش سنگین در منطقه قلمون شرقی داشتند.‌

این درحالی است که گروه تروریستی تکفیری جیش الاسلام حاضر در شهر الضمیر در قلمون شرقی پس از پاکسازی غوطه شرقی، مجبور به خروج از این منطقه شده و شرط های دولت سوریه را در این باره پذیرفته است.

این نیروها پس از تسلط بر دو منطقه تل الخرنوبه و ارض المسیلحه در بلندی های قلمون شرقی، شهرک الرحیبه را محاصره کردند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *