بزرگان تکنولوژی در واکنش به حمله یوتوب خواستار کنترل فروش اسلحه شدند – دیجیاتو – طراحی وب سایت هنری

زنی ایرانی تبار به نام «نسیم نجفی اقدم» حوالی نیمه دیشب (به وقت تهران) به دفتر مرکزی یوتوب حمله نمود و پس از زخمی کردن سه نفر با اسلحه، اقدام به خودکشی کرد
واکنش به حمله یوتوب

سوزان وویچیتسکی سرپرست یوتوب نیز با یک توییت ناراحت کننده اعلام نمود که هیچ حرفی برای توصیف این اتفاق وحشتناک ندارد.

واکنش به حمله یوتوب

واکنش‌ها به این اتفاق تنها به دنیای تکنولوژی محدود نشده و حتی رییس جمهور آمریکا نیز که همیشه در توییتر حضور فعالی دارد را بران داشته تا در واکنش به حمله یوتوب از نیروی پلیس فوق العاده‌ی این کشور تشکر کند.

واکنش به حمله یوتوب

وی با منتشر کردن منتی در توییتر گفت:

زنی ایرانی تبار به نام «نسیم نجفی اقدم» حوالی نیمه دیشب (به وقت تهران) به دفتر مرکزی یوتوب حمله نمود و پس از زخمی کردن سه نفر با اسلحه، اقدام به خودکشی کرد. این مسئله باعث شد که مقر مرکزی یوتوب سریعا تخلیه شده و قربانیان سریعا به بیمارستان‌های نزدیک منتقل شوند.

«تیم کوک» مدیر عامل اپل نیز مراتب همدردی خود با تیم‌های یوتوب و گوگل مخصوصا خانواده‌های قربانیان حادثه اعلام نمود. در مقابل «جف بزوس» رییس آمازون، امروز را روزی بسیار وحشتناک و تراژیک برای گوگل و یوتوب خواند و برای زخمی‌ها و تاثیر پذیران از این اتفاق روز بهتری را آرزو نمود.

«نمیتوانیم به این مسئله واکنشی نشان ندهیم و باور داشته باشیم که چنین اتفاقاتی دوباره در مدارس، محل کار و مکان‌های عمومی رخ ندهد. اکنون زمان این است که سیاست‌های خود را تغییر و ارتقا دهیم. این تغییر که میتواند ساده و منطقی باشد، ممکن است همه چیز را حل نکند اما می‌تواند شروع خوبی به شمار آید.»

واکنش به حمله یوتوب

واکنش به حمله یوتوب

دارا خسرو‌شاهی مدیرعامل ایرانی شرکت اوبر نیز صحبت وی را تایید نمود و ضمن اعلام حمایت از تمام تیم گوگل و یوتوب، از آمریکا در خواست نمود که خشونت مسلحانه را پایان دهند.

پس از این اتفاق که در قلب سیلیکون ولی صورت پدیرفت، بسیاری از نام‌های بزرگ تکنولوژی توییتر را محل مناسب دانستند تا در واکنش به حمله یوتوب، عکس العمل نشان دهند و کار به جایی رسیده که حتی برخی خواستار کنترل فروش اسلحه شدند.

واکنش به حمله یوتوب

«جک دورسی» یکی از بنیانگذاران توییتر و مدیر عامل این پلتفرم نیز مراتب همدردی خود را در توییتر اعلام نمود و فرصت را مناسب شمرد که به فروش اسلحه اعتراض کرده و خواستار کنترل آن شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *