توییتر تبلیغ دو رسانه بزرگ روسی در این سرویس را ممنوع کرد – دیجیاتو – طراحی وب سایت هنری

بحث مداخله سازمان ها و رسانه های روسی بر انتخابات آمریکا از مدت ها پیش مطرح بوده و حالا توییتر تصمیم گرفته دو رسانه قدرتمند روسی «راشا تودی» و «اسپوتنیک» را به دلیل تلاش برای اثرگذاری بر انتخابات ریاست جهموری اخیر آمریکا، از تبلیغات در این سرویس محروم کند
تحقیقات ما و سازمان های اطلاعاتی ایالات متحده نشان می هد این دو خبرگزاری به نمایندگی از دولت روسیه قصد مداخله در انتخابات سال 2016 را داشته اند.

بحث مداخله سازمان ها و رسانه های روسی بر انتخابات آمریکا از مدت ها پیش مطرح بوده و حالا توییتر تصمیم گرفته دو رسانه قدرتمند روسی «راشا تودی» و «اسپوتنیک» را به دلیل تلاش برای اثرگذاری بر انتخابات ریاست جهموری اخیر آمریکا، از تبلیغات در این سرویس محروم کند.این سرویس اینترنتی اعلام کرده که علی رغم ممنوع کردن تبلیغات این دو رسانه، اکانت های کاربری آنها را مسدود نمی کند. مسئولاین توییتر در این زمینه اعلام کرده اند:

این تصمیم پای وزارت خارجه روسیه را نیز به مساله باز کرده است، تا جایی که «ماریا زاخاروا»، سخنگوی این وزارتخانه با متهم کردن توییتر به تسلیم شدن در برابر سازمان های امنیتی امریکا آنها را به اقدامات متقابل تهدید کرد.

نکته جالب این جاست که این سرویس اینترنتی قصد دارد عواید و درآمدهای 1.9 میلیلار دلاری حاصل از تبلیغات راشا تودی را به تحقیقات پیرامون سوءاستفاده از توییتر برای ارائه اطلاعات نادرست اختصاص دهد.

این تصمیم در حالی اتخاذ شده که این شبکه اجتماعی پس از چهار سال ضرردهی بالاخره در آستانه کسب سود قرار گرفته است. گفتنی است مسئولان راشا تودی با رد کلیه اتهامات مطرح شده، فعالیت های خود را کاملا قانونی خوانده اند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *